Benifato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benifato
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benifato is located in Spanjë
Benifato
Benifato

Koordinatat: 38°40′24″V 0°13′46″P / 38.67333°V 0.22944°P / 38.67333; -0.22944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Baixa
Kryetari i Bashkisë Enrique Ponsoda Fracés (2003)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.9 km2
Lartësia 658 m (m.n.d.)
Popullsia 194 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benifater, benifatera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3517
Koordinatat 38° 40′ 24″ Veri

0° 13′ 46″ Perëndim


Benifato është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benifato ka 194 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]