Benidoleig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benidoleig
Komunë
Vendndodhja
Benidoleig is located in Spanjë
Benidoleig
Benidoleig

Koordinatat: 38°47′30″V 0°1′57″P / 38.79167°V 0.03250°P / 38.79167; -0.03250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta
Kryetari i Bashkisë Josep-Vicent Pons i Peris (2007)
Partia BNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.48 km2
Lartësia 131 m (m.n.d.)
Popullsia 1221 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benidolejà, benidolejana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3759
Koordinatat 38° 47′ 30″ Veri

0° 1′ 57″ Perëndim


Benidoleig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benidoleig ka 1221 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]