Lorcha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Lorcha/L'Orxa)
Jump to navigation Jump to search
Lorcha/L'Orxa
Komunë
Stema_figuraBandera de l'Orxa.svg
Vendndodhja
Lorcha/L'Orxa is located in Spanjë
Lorcha/L'Orxa
Lorcha/L'Orxa

Koordinatat: 38°50′37″V 0°18′43″P / 38.84361°V 0.31194°P / 38.84361; -0.31194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Guillermo Moratal Cloquell (2003)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.8 km2
Lartësia 268 m (m.n.d.)
Popullsia 748 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lorchano, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3860
Koordinatat 38° 50′ 37″ Veri

0° 18′ 43″ Perëndim


Lorcha/L'Orxa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Lorcha/L'Orxa ka 748 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]