Cox, Alicante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cox, Alicante
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Cox, Alicante is located in Spanjë
Cox, Alicante
Cox, Alicante

Koordinatat: 38°8′22″V 0°53′5″P / 38.13944°V 0.88472°P / 38.13944; -0.88472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Carmelo Rives Fulleda (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.6 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 6642 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cojense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3350
Koordinatat 38° 8′ 22″ Veri

0° 53′ 5″ Perëndim


Cox, Alicante është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Cox, Alicante ka 6642 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]