Callosa de Segura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Callosa de Segura
Komunë
Stema_figuraBandera de Callosa de Segura.svg
Vendndodhja
Callosa de Segura is located in Spanjë
Callosa de Segura
Callosa de Segura

Koordinatat: 38°7′21″V 0°52′47″P / 38.12250°V 0.87972°P / 38.12250; -0.87972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Pérez Trigueros
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25 km2
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Popullsia 17743 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Callosinos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360-03365
Koordinatat 38° 7′ 21″ Veri

0° 52′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.callosadesegura.es


Callosa de Segura është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Callosa de Segura ka 17743 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]