La Romana, Alicante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Romana, Alicante
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
La Romana, Alicante is located in Spanjë
La Romana, Alicante
La Romana, Alicante

Koordinatat: 38°22′1″V 0°53′49″P / 38.36694°V 0.89694°P / 38.36694; -0.89694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vinalopó Mitjà
Kryetari i Bashkisë Manuel Hernández Riquelme
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.3 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Popullsia 2576 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Romaners, Romaneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3669
Koordinatat 38° 22′ 1″ Veri

0° 53′ 49″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.laromanacommunity.com


La Romana, Alicante është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vinalopó Mitjà, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. La Romana, Alicante ka 2576 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]