El Verger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Verger
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
El Verger is located in Spanjë
El Verger
El Verger

Koordinatat: 38°50′34″V 0°0′34″L / 38.84278°V 0.00944°L / 38.84278; 0.00944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta
Kryetari i Bashkisë Miguel González Bañó (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.16 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 4847 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vergerí, vergerina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3770
Koordinatat 38° 50′ 34″ Veri

0° 0′ 34″ Lindje

Faqja Zyrtare www.elverger.es


El Verger është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. El Verger ka 4847 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]