Balones

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balones
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Balones is located in Spanjë
Balones
Balones

Koordinatat: 38°44′12″V 0°20′35″P / 38.73667°V 0.34306°P / 38.73667; -0.34306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Juan Ramón Nadal Doménech
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.2 km2
Lartësia 660 m (m.n.d.)
Popullsia 157 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Baloner(a)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3812
Koordinatat 38° 44′ 12″ Veri

0° 20′ 35″ Perëndim


Balones është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Balones ka 157 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balones – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale