Albatera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albatera
Komunë
Stema_figuraBandera d'Albatera.svg
Vendndodhja
Albatera is located in Spanjë
Albatera
Albatera

Koordinatat: 38°10′43″V 0°52′5″P / 38.17861°V 0.86806°P / 38.17861; -0.86806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Federico Del Pilar Berná Gutiérrez (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66327 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 11656 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albaterense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03340; 03348 (partidas y fincas) y 03349 (Mos del Bou)
Koordinatat 38° 10′ 43″ Veri

0° 52′ 5″ Perëndim


Albatera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Albatera ka 11656 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66327 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]