Gorga, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Gorga, Spain)
Jump to navigation Jump to search
Gorga, Spain
Komunë
noform
Carrer major
Stema_figura
Vendndodhja
Gorga, Spain is located in Spanjë
Gorga, Spain
Gorga, Spain

Koordinatat: 38°43′5″V 0°21′26″P / 38.71806°V 0.35722°P / 38.71806; -0.35722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Valencia
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Blas Calbo Ferrándiz(Spanjisht) Statistical data of the municipality of Gorga (Diputación de Alicante website)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.11 km2
Lartësia 545 m (m.n.d.)
Popullsia 261 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gorguero, gorguera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 43′ 5″ Veri

0° 21′ 26″ Perëndim


Gorga, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Gorga, Spain ka 261 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]