Benasau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benasau
Komunë
Vendndodhja
Benasau is located in Spanjë
Benasau
Benasau

Koordinatat: 38°41′23″V 0°20′36″P / 38.68972°V 0.34333°P / 38.68972; -0.34333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Nieves Mas Gadea (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.04 km2
Lartësia 701 m (m.n.d.)
Popullsia 198 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benasauer, Benasauera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3814
Koordinatat 38° 41′ 23″ Veri

0° 20′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benasau.es


Benasau është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benasau ka 198 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.04 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]