Catral

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Catral
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Catral is located in Spanjë
Catral
Catral

Koordinatat: 38°9′34″V 0°48′18″P / 38.15944°V 0.80500°P / 38.15944; -0.80500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Aurelio David Albero García (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.24 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03158; and 3349 (road to San Isidro)
Prefiksi +34 (Spain) + 96 (Alicante)
Koordinatat 38° 9′ 34″ Veri

0° 48′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayuntamientocatral.com/municipio.php


Catral është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Catral ka 9200 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]