Benimassot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benimassot
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benimassot is located in Spanjë
Benimassot
Benimassot

Koordinatat: 38°45′0″V 0°16′59″P / 38.75000°V 0.28306°P / 38.75000; -0.28306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Rafael Cano Doménech (2005)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.5 km2
Lartësia 729 m (m.n.d.)
Popullsia 125 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benimasotero, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3812
Koordinatat 38° 45′ 0″ Veri

0° 16′ 59″ Perëndim


Benimassot është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benimassot ka 125 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]