Biar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Biar
Komunë
noform
Castle and town of Biar.
Stema_figura
Vendndodhja
Biar is located in Spanjë
Biar
Biar

Koordinatat: 38°37′59″V 0°46′0″P / 38.63306°V 0.76667°P / 38.63306; -0.76667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alt Vinalopó
Kryetari i Bashkisë Magdalena Martínez (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98.17 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 3723 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Biarut, biaruda
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3410
Koordinatat 38° 37′ 59″ Veri

0° 46′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.biar.es


Biar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Vinalopó, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Biar ka 3723 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 98.17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]