Jump to content

It's All About You

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
It's All About You
Skeda:Julipashaa.jpg
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiShqipëria
PerformuesJuliana Pasha
GjuhaAngleze
KompozitorëArdit Gjebrea
TekstshkruesArdit Gjebrea, Pirro Çako
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Carry Me in Your Dreams (2009)   

It's All About You (Shqip:Gjithçka është rreth teje) është një këngë ritmike e cila e sjell nga Juliana Pasha. Juliana mori pjesë 3 herë në festival dhe kjo ishte hera e parë për të si fituese. Kënga është e shkruar nga Ardit Gjebrea dhe Pirro Çako, Ardit Gjebrea gjithashtu edhe ka kompozuar këngën. Kënga është kënduar në 3 netët e Festivalin e 48-të të Këngës apo Fest 48. Më 26 dhjetor Juliana në natën e dueteve e ndau këtë këngën me Soni Malaj.Ndërsa më 27 dhjetor në natën finale Juliana fito me 133 pikë.

"It's All About You" u përkthye nga kënga "Nuk mundem pa ty"5 shkurt, 2010. Kjo këngë do jetë një ndër këngët që do performojë në gjysëm-finalet e Festivalin Evropian të Këngës 2010 që do mbahet në OsloNorvegjisë.