Jump to content

Kategoria Superiore 2002–03

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kategoria Superiore 2002-03)
Kategoria Superiore 2002-03
Sezoni 2002-03
Fituesi KF Tirana
Zbritjet KF Apolonia
KF Erzeni
KF Bylis
KS Besëlidhja
Golshënuesi
më i mirë
Mahir Halili (KF Tirana)
‹‹ Kategoria Superiore 2001-02 Kategoria Superiore
2003-04
 ››

Statistika të Kategorisë Superiore në sezonin 2002–03.

Ky ishte Kampionati i 67të i Shqipërisë. Nisi më 21 shtator, 2002 dhe përfundoi më 24 maj, 2003[1].

Klasifikimi dhe rezultatet

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Rendi Skuadra N F B H G.SH G.P Pikë
1 KF Tirana 26 19 3 4 57 18 60
2 KS Vllaznia 26 15 4 7 51 32 49
3 KF Partizani 26 12 10 4 41 27 46
4 KS Teuta 26 12 4 10 38 27 40
5 KS Shkumbini 26 11 7 8 33 23 40
6 KS Dinamo 26 10 8 8 29 24 38
7 FK Flamurtari 26 10 6 10 27 28 36
8 KS Elbasani 26 10 6 10 33 35 36
9 KS Besa 26 9 9 8 29 37 36
10 KS Lushnja 26 9 8 9 27 27 35
11 KF Apolonia 26 10 5 11 27 33 35
12 KF Erzeni 26 6 6 14 23 37 24
13 KF Bylis 26 3 7 16 19 61 16
14 KS Besëlidhja 26 4 1 21 22 47 13

Përbërja e skuadrës fituese

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
1. KF Tirana
Logo KF Tirana

Emmanuel Ndubuisi Egbo, Isli Hidi, Glend Tafaj, Alban Tafaj, Nevil Dede, Elvis Sina, Rezart Dabulla, Gentian Hajdari, Rudi Vata, Jan Veenhof, Suad Lici, Ansi Agolli, Florian Manastirliu, Sajmir Patushi, Fjodor Xhafa, Ardian Mema, Ervin Bulku, Sokol Bulku, Erald Begolli, Redi Jupi, Daniele Zaccanti, Devi Muka, Arian Veraj, Sokol Prenga, Indrit Fortuzi, Eldorado Merkoci, Mahir Halili. Trajner: Fatmir Frasheri

  • Giovanni Armillotta: Almanaku i kategorisë së dytë (1930/2008-09) dhe i futbollit shqiptar. ARACNE EDITRICE S.r.l., Tirana 2009.
  • Besnik Dizdari: Historia e Kampionateve të Shqipërise – Libri i parë: Vitet '30. Albin, Tirana 1999, ISBN 99927-32-25-3.
  1. ^ "Giovanni Armillotta". Arkivuar nga origjinali më 24 shtator 2015. Marrë më 19 janar 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)