Jump to content

Kategoria Superiore 2003–04

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kategoria Superiore 2003-04)
Kategoria Superiore 2003-04
Sezoni 2003-04
Fituesi KF Tirana
Zbritjet KS Besa
FK Flamurtari
Golshënuesi
më i mirë
Vioresin Sinani (KS Vllaznia)
‹‹ Kategoria Superiore 2002-03 Kategoria Superiore
2004-05
 ››

Statistika të Kategorisë Superiore në sezonin 2003-04.

Ky ishte Kampionati i 68të i Shqipërisë. Nisi më 23 gusht, 2003 dhe përfundoi më 22 maj, 2004[1].

Klasifikimi dhe rezultatet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rendi Skuadra N F B H G.SH G.P Pikë
1 KF Tirana 36 24 8 4 90 36 80
2 KS Dinamo 36 21 8 7 68 39 71
3 KS Vllaznia 36 21 5 10 41 77 68
4 KF Partizani 36 20 7 9 65 39 67
5 KS Teuta 36 14 10 12 57 49 52
6 KS Lushnja 36 11 9 16 35 52 42
7 KS Shkumbini 36 12 5 19 44 61 41
8 KS Elbasani 36 10 10 16 47 55 40
9 KS Besa 36 8 5 23 36 81 29
10 FK Flamurtari 36 3 5 28 24 80 14

Përbërja e skuadrës fituese[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1. KF Tirana
Logo KF Tirana

Emmanuel Egbo, Isli Hidi, Gentian Tafaj, Alban Tafaj, Nevil Dede, Elvis Sina, Rezart Dabulla, Gentian Hajdari, Luan Pinari, Alban Muca, Suad Lici, Ansi Agolli, Saimir Patushi, Sokol Bulku, Devi Muka, Indrit Fortuzi, Mahir Halili, Eldorado Merkoci, Fjodor Xhafa. Trajner: Mirel Josa.

Literatura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Giovanni Armillotta: Almanaku i kategorisë së dytë (1930/2008-09) dhe i futbollit shqiptar. ARACNE EDITRICE S.r.l., Tirana 2009.
  • Besnik Dizdari: Historia e Kampionateve të Shqipërise – Libri i parë: Vitet '30. Albin, Tirana 1999, ISBN 99927-32-25-3.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Giovanni Armillotta". Arkivuar nga origjinali më 24 shtator 2015. Marrë më 19 janar 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)