Monòver

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monòver
Komunë
noform
Hermitage of St. Barbara.
Stema_figura
Vendndodhja
Monòver is located in Spanjë
Monòver
Monòver

Koordinatat: 38°26′13″V 0°50′17″P / 38.43694°V 0.83806°P / 38.43694; -0.83806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vinalopó Mitjà
Kryetari i Bashkisë Salvador Poveda Bernabé (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 152 km2
Lartësia 341 m (m.n.d.)
Popullsia 13060 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Monoveros, Monovers
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3640
Koordinatat 38° 26′ 13″ Veri

0° 50′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.monovar.es


Monòver është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vinalopó Mitjà, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Monòver ka 13060 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 152 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]