Pinar de Campoverde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pinar de Campoverde
Komunë
Vendndodhja
Pinar de Campoverde is located in Spanjë
Pinar de Campoverde
Pinar de Campoverde

Koordinatat: 37°54′0″V 0°50′30″P / 37.90000°V 0.84167°P / 37.90000; -0.84167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 3000 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3191
Koordinatat 37° 54′ 0″ Veri

0° 50′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.pilardelahoradada.org


Pinar de Campoverde është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Pinar de Campoverde ka 3000 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]