Torremanzanas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torremanzanas
Komunë
Vendndodhja
Torremanzanas is located in Spanjë
Torremanzanas
Torremanzanas

Koordinatat: 38°36′24″V 0°25′9″P / 38.60667°V 0.41917°P / 38.60667; -0.41917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alacantí
Kryetari i Bashkisë Felipe Sirvent Cantó (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.48 km2
Lartësia 788 m (m.n.d.)
Popullsia 742 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit torruano, torruana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3108
Koordinatat 38° 36′ 24″ Veri

0° 25′ 9″ Perëndim


Torremanzanas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alacantí, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Torremanzanas ka 742 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]