Abbasanta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Abbasanta
Qytet
noform
Pamje nga Abbasanta
Vendndodhja
 Abbasanta is located in Itali
 Abbasanta
 Abbasanta
40°07′30″V 8°49′08″L / 40.125°V 8.819°L / 40.125; 8.819Koordinatat: 40°07′30″V 8°49′08″L / 40.125°V 8.819°L / 40.125; 8.819
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.85 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 2.729 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09071
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Abbasanta (Abbasànta) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 39.85 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 315 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.729 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]