Paulilatino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Paulilatino
Qytet
noform
Pamje nga Paulilatino
Vendndodhja
 Paulilatino is located in Itali
 Paulilatino
 Paulilatino
40°04′59″V 8°45′58″L / 40.083°V 8.766°L / 40.083; 8.766Koordinatat: 40°04′59″V 8°45′58″L / 40.083°V 8.766°L / 40.083; 8.766
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.85 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 2.234 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09070
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Paulilatino (Paùlle) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 103.85 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 280 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.234 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]