Gonnostramatza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gonnostramatza
Qytet
noform
Pamje nga Gonnostramatza
Vendndodhja
 Gonnostramatza is located in Itali
 Gonnostramatza
 Gonnostramatza
39°40′52″V 8°49′55″L / 39.681°V 8.832°L / 39.681; 8.832Koordinatat: 39°40′52″V 8°49′55″L / 39.681°V 8.832°L / 39.681; 8.832
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.64 km2
Lartësia 104 m (m.n.d.)
Popullsia 896 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09093
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gonnostramatza (Gonnostramàtza) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 17.64 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 104 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 896 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]