Solarussa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Solarussa
Qytet
noform
Pamje nga Solarussa
Vendndodhja
 Solarussa is located in Itali
 Solarussa
 Solarussa
39°57′14″V 8°40′16″L / 39.954°V 8.671°L / 39.954; 8.671Koordinatat: 39°57′14″V 8°40′16″L / 39.954°V 8.671°L / 39.954; 8.671
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.86 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 2.425 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09077
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Solarussa (Sabarùssa) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.86 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 12 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.425 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]