Scano di Montiferro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Scano di Montiferro
Qytet
noform
Pamje nga Scano di Montiferro
Vendndodhja
 Scano di Montiferro is located in Itali
 Scano di Montiferro
 Scano di Montiferro
40°12′54″V 8°35′13″L / 40.215°V 8.587°L / 40.215; 8.587Koordinatat: 40°12′54″V 8°35′13″L / 40.215°V 8.587°L / 40.215; 8.587
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.47 km2
Lartësia 385 m (m.n.d.)
Popullsia 1.517 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09078
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Scano di Montiferro (Iscànu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 60.47 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 385 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.517 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]