Flussio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Flussio
Qytet
noform
Pamje nga Flussio
Vendndodhja
 Flussio is located in Itali
 Flussio
 Flussio
40°16′01″V 8°32′20″L / 40.267°V 8.539°L / 40.267; 8.539Koordinatat: 40°16′01″V 8°32′20″L / 40.267°V 8.539°L / 40.267; 8.539
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.87 km2
Lartësia 305 m (m.n.d.)
Popullsia 440 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08010
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Flussio (Frussìo) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 6.87 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 305 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 440 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Flussio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale