Allai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Allai
Qytet
Vendndodhja
 Allai is located in Itali
 Allai
 Allai
39°57′22″V 8°51′47″L / 39.956°V 8.863°L / 39.956; 8.863Koordinatat: 39°57′22″V 8°51′47″L / 39.956°V 8.863°L / 39.956; 8.863
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.36 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 364 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Allai (Àllai) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 27.36 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 60 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 364 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Allai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale