Cuglieri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Cuglieri
Qytet
Vendndodhja
 Cuglieri is located in Itali
 Cuglieri
 Cuglieri
40°11′17″V 8°34′01″L / 40.188°V 8.567°L / 40.188; 8.567Koordinatat: 40°11′17″V 8°34′01″L / 40.188°V 8.567°L / 40.188; 8.567
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 120.54 km2
Lartësia 479 m (m.n.d.)
Popullsia 2.671 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09073
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Cuglieri (Cùllieri) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 120.54 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 479 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.671 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]