Gonnoscodina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gonnoscodina
Qytet
Vendndodhja
 Gonnoscodina is located in Itali
 Gonnoscodina
 Gonnoscodina
39°41′53″V 8°50′06″L / 39.698°V 8.835°L / 39.698; 8.835Koordinatat: 39°41′53″V 8°50′06″L / 39.698°V 8.835°L / 39.698; 8.835
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.82 km2
Lartësia 112 m (m.n.d.)
Popullsia 477 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gonnoscodina (Gonnoscodìna) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 8.82 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 112 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 477 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]