Santu Lussurgiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Santu Lussurgiu
Qytet
noform
Pamje nga Santu Lussurgiu
Vendndodhja
 Santu Lussurgiu is located in Itali
 Santu Lussurgiu
 Santu Lussurgiu
40°08′28″V 8°39′04″L / 40.141°V 8.651°L / 40.141; 8.651Koordinatat: 40°08′28″V 8°39′04″L / 40.141°V 8.651°L / 40.141; 8.651
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 99.8 km2
Lartësia 503 m (m.n.d.)
Popullsia 2.369 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09075
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Santu Lussurgiu (Santu Lussùrzu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 99.8 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 503 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.369 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]