San Nicolò d'Arcidano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 San Nicolò d'Arcidano
Qytet
noform
Pamje nga San Nicolò d'Arcidano
Vendndodhja
 San Nicolò d'Arcidano is located in Itali
 San Nicolò d'Arcidano
 San Nicolò d'Arcidano
39°40′59″V 8°38′46″L / 39.683°V 8.646°L / 39.683; 8.646Koordinatat: 39°40′59″V 8°38′46″L / 39.683°V 8.646°L / 39.683; 8.646
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.36 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 2.663 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


San Nicolò d'Arcidano (Arcidànu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 28.36 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 13 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.663 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]