Villa Sant'Antonio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villa Sant'Antonio
Qytet
Vendndodhja
 Villa Sant'Antonio is located in Itali
 Villa Sant'Antonio
 Villa Sant'Antonio
39°51′29″V 8°54′04″L / 39.858°V 8.901°L / 39.858; 8.901Koordinatat: 39°51′29″V 8°54′04″L / 39.858°V 8.901°L / 39.858; 8.901
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.05 km2
Lartësia 249 m (m.n.d.)
Popullsia 352 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villa Sant'Antonio (Sant'Antòni) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 19.05 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 249 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 352 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]