Modolo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Modolo
Modolo - Panorama (02).JPG
Popullsia
 • Total168
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Modolo (Mòdolo) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 2.47 km² [2], dhe gjendet në lartësi mbidetare 134 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 168 banorë[3].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  3. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Modolo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale