San Vero Milis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 San Vero Milis
Qytet
Vendndodhja
 San Vero Milis is located in Itali
 San Vero Milis
 San Vero Milis
40°00′47″V 8°35′53″L / 40.013°V 8.598°L / 40.013; 8.598Koordinatat: 40°00′47″V 8°35′53″L / 40.013°V 8.598°L / 40.013; 8.598
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.48 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 2.504 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09070
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


San Vero Milis (Santu 'èru, Santèru) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 72.48 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 10 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.504 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]