Tramatza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tramatza
Qytet
Vendndodhja
 Tramatza is located in Itali
 Tramatza
 Tramatza
40°00′07″V 8°38′56″L / 40.002°V 8.649°L / 40.002; 8.649Koordinatat: 40°00′07″V 8°38′56″L / 40.002°V 8.649°L / 40.002; 8.649
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.8 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 977 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09070
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tramatza (Tramàtza) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 16.8 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 19 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 977 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]