Siamaggiore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Siamaggiore
Qytet
Vendndodhja
 Siamaggiore is located in Itali
 Siamaggiore
 Siamaggiore
39°56′56″V 8°38′02″L / 39.949°V 8.634°L / 39.949; 8.634Koordinatat: 39°56′56″V 8°38′02″L / 39.949°V 8.634°L / 39.949; 8.634
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.17 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 927 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09070
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Siamaggiore (Siamajòri) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 13.17 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 8 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 927 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]