Neoneli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Neoneli
Qytet
noform
Pamje nga Neoneli
Vendndodhja
 Neoneli is located in Itali
 Neoneli
 Neoneli
40°03′54″V 8°56′46″L / 40.065°V 8.946°L / 40.065; 8.946Koordinatat: 40°03′54″V 8°56′46″L / 40.065°V 8.946°L / 40.065; 8.946
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.01 km2
Lartësia 554 m (m.n.d.)
Popullsia 684 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Neoneli (Neunèle) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 48.01 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 554 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 684 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Neoneli – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale