Ardauli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ardauli
Qytet
noform
Pamje nga Ardauli
Vendndodhja
 Ardauli is located in Itali
 Ardauli
 Ardauli
40°05′02″V 8°54′43″L / 40.084°V 8.912°L / 40.084; 8.912Koordinatat: 40°05′02″V 8°54′43″L / 40.084°V 8.912°L / 40.084; 8.912
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.53 km2
Lartësia 421 m (m.n.d.)
Popullsia 873 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09081
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ardauli (Ardaùle) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 20.53 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 421 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 873 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ardauli – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale