Curcuris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Curcuris
Qytet
noform
Pamje nga Curcuris
Vendndodhja
 Curcuris is located in Itali
 Curcuris
 Curcuris
39°44′46″V 8°49′48″L / 39.746°V 8.830°L / 39.746; 8.830Koordinatat: 39°44′46″V 8°49′48″L / 39.746°V 8.830°L / 39.746; 8.830
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.18 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 310 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Curcuris (Crucùris) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 7.18 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 130 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 310 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]