Nughedu Santa Vittoria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Nughedu Santa Vittoria
Qytet
noform
Pamje nga Nughedu Santa Vittoria
Vendndodhja
 Nughedu Santa Vittoria is located in Itali
 Nughedu Santa Vittoria
 Nughedu Santa Vittoria
40°06′04″V 8°57′04″L / 40.101°V 8.951°L / 40.101; 8.951Koordinatat: 40°06′04″V 8°57′04″L / 40.101°V 8.951°L / 40.101; 8.951
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.57 km2
Lartësia 496 m (m.n.d.)
Popullsia 485 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Nughedu Santa Vittoria (Nughèdu Santa Itòria) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 28.57 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 496 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 485 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]