Senis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Senis
Qytet
Vendndodhja
 Senis is located in Itali
 Senis
 Senis
39°49′23″V 8°56′17″L / 39.823°V 8.938°L / 39.823; 8.938Koordinatat: 39°49′23″V 8°56′17″L / 39.823°V 8.938°L / 39.823; 8.938
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.06 km2
Lartësia 256 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Senis (Sènis) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 16.06 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 256 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 440 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Senis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale