Sennariolo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sennariolo
Qytet
Vendndodhja
 Sennariolo is located in Itali
 Sennariolo
 Sennariolo
40°12′43″V 8°33′22″L / 40.212°V 8.556°L / 40.212; 8.556Koordinatat: 40°12′43″V 8°33′22″L / 40.212°V 8.556°L / 40.212; 8.556
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.61 km2
Lartësia 274 m (m.n.d.)
Popullsia 186 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09078
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sennariolo (Sinnarìolo) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 15.61 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 274 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 186 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]