Sorradile

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sorradile
Sorradile - Panorama (01).JPG
Popullsia
 • Gjithsej379
{{{postal_code_type}}}
  09080
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Sorradile (Sorradìle) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 26.34 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 337 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 379 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]