Siris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Siris
Qytet
Vendndodhja
 Siris is located in Itali
 Siris
 Siris
39°42′43″V 8°46′26″L / 39.712°V 8.774°L / 39.712; 8.774Koordinatat: 39°42′43″V 8°46′26″L / 39.712°V 8.774°L / 39.712; 8.774
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Lartësia 161 m (m.n.d.)
Popullsia 230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Siris (Sìris) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 6 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 161 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 230 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Siris – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale