Bosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bosa
Qytet
noform
Pamje nga Bosa
Vendndodhja
 Bosa is located in Itali
 Bosa
 Bosa
40°17′53″V 8°29′49″L / 40.298°V 8.497°L / 40.298; 8.497Koordinatat: 40°17′53″V 8°29′49″L / 40.298°V 8.497°L / 40.298; 8.497
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 128.02 km2
Lartësia 2 m (m.n.d.)
Popullsia 7.929 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08013
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bosa (Bòsa, 'Osa) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 128.02 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 2 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 7.929 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bosa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale