Pompu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Pompu
Qytet
Vendndodhja
 Pompu is located in Itali
 Pompu
 Pompu
39°43′26″V 8°47′46″L / 39.724°V 8.796°L / 39.724; 8.796Koordinatat: 39°43′26″V 8°47′46″L / 39.724°V 8.796°L / 39.724; 8.796
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.32 km2
Lartësia 147 m (m.n.d.)
Popullsia 257 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09095
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Pompu (Pòmpu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 5.32 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 147 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 257 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Pompu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale