Zeddiani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Zeddiani
Qytet
Vendndodhja
 Zeddiani is located in Itali
 Zeddiani
 Zeddiani
39°59′20″V 8°35′42″L / 39.989°V 8.595°L / 39.989; 8.595Koordinatat: 39°59′20″V 8°35′42″L / 39.989°V 8.595°L / 39.989; 8.595
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.81 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 1.151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Zeddiani (Tzeddiàni) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 11.81 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 10 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.151 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]