Zerfaliu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Zerfaliu
Qytet
Vendndodhja
 Zerfaliu is located in Itali
 Zerfaliu
 Zerfaliu
39°57′36″V 8°42′36″L / 39.960°V 8.710°L / 39.960; 8.710Koordinatat: 39°57′36″V 8°42′36″L / 39.960°V 8.710°L / 39.960; 8.710
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.56 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Zerfaliu (Tzorfolìu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 15.56 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 15 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.092 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]