Boroneddu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Boroneddu
Qytet
noform
Pamje nga Boroneddu
Vendndodhja
 Boroneddu is located in Itali
 Boroneddu
 Boroneddu
40°06′43″V 8°52′12″L / 40.112°V 8.870°L / 40.112; 8.870Koordinatat: 40°06′43″V 8°52′12″L / 40.112°V 8.870°L / 40.112; 8.870
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.59 km2
Lartësia 206 m (m.n.d.)
Popullsia 149 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Boroneddu (Boronèddu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 4.59 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 206 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 149 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]