Siamanna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Siamanna
Qytet
Vendndodhja
 Siamanna is located in Itali
 Siamanna
 Siamanna
39°55′08″V 8°45′43″L / 39.919°V 8.762°L / 39.919; 8.762Koordinatat: 39°55′08″V 8°45′43″L / 39.919°V 8.762°L / 39.919; 8.762
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.36 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 812 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Siamanna (Siamànna) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 28.36 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 100 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 812 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]